הזדמנות עסקית

כשמדברים על הזדמנות עסקית, אפשר לקחת את המוזג לכיוונים שונים. מכיוון שהקומבינה באינטרנט ממוקדת על שיטות יעילות לייצור הכנסות דרך שימוש באינטרנט, ההזדמנויות העיסקיות של מקורות הכנסה באינטנרט נחשפות ומובאות על המגש, למי שמעוניין להתחיל לייצר כסף עם עקרונות הקומבינה.

ההזדמנות העסקית הראשונה, כפי שגם מתוארת במדריך הקומבינה באינטרנט היא ההזדמנות לייצר נכס מניב. אומנם נכס ווירטואלי בדמות בלוג, אתר, פורום. קבוצת פייסבוק וכו, אמנם אין צורך בהשקעה או בגיוס הון, אבל עדיין מקור הכנסה. חשוב לזכור שאם מסתמכיןם יותר על SEO ( Search engine Optimization  ) ופחות על מקורות תנועה אחרים, כל הזדמנות עסקית תיקח יותר זמן, בהתאם לקצב הקידום של הפרוייקט.

הזדמנויות עסקיות על בסיס של אלפי שקלים מהיום הראשון, מובאות לידי ביטוי בבחירה נכונה של ההשקעה. כלומר, הזדמנות עסקית אינטרנטית, כזו שמניבה תשואה גבוהה יחסית של אלפי שקלים, בדרך כלל לא מתחילה מכלום, אלא נתמכת על בסיס קיים, הבסיס יכול להיות רשת של אתרים, קבוצת משתמשים בפייסבוק, פורום עם לקוחות רשומים, רשימת תפוצה ממוקדת ועוד. כל בסיס שכזה חייב להיבחן מראש ולעמוד בקריטריונים ברורים, לפני ביציע ההשקעה. קרו מקרים, גם לי, שחיפשתי הזדמנות עסקית באינטרנט, השקעתי את הזמן והכסף בביצת זהב שנתגלתה לאחר מכן כביצת כסף דהוי ותו לא.

הנה שלוש נקודות ( ראשוניות בלבד ) לבדיקה, לפני כל השקעה בהזדמנות עסקית באינטרנט

1.    מי עומד מאחורי אפיק ההזדמנות האינטרנטית? אדם פרטי? חברה? גוף אחר? באם יש על מי לדבר, להיפגש ולקבל מידע נוסף? האם אותם אחראים יכולים לתת שירות, תמיכה ושדרוגים בתהליך?

2.    הוכחות יעילות – שימו לב שאתם לא שוקעים לתוך רשימה אינסופית של “לקוחות מרוצים” יש המון אתרים שמיגיםווידאו או תמונות של “לקוחות מרוצים” מספיק למצוא את התמונות הללו ב istockphoto, בשביללהבין את התרמית

3.    אפשרויות להשקעה – מי שיבקש מכם 2000 דולר על מנת להתקבל לתהליך או על מנת לטעום ולהיחשף להזדמנות העיסקית, יכול להיות שהוא לא אמין. לכו בקטן בתור התחלה, בדיקה וניסיונות על קטן עדיפים על סיכון מיידי גדול

לסיכום: הזדמנויות עסקיות באינטרנט לא חסר, כמו גם תרמיות ושיטות כושלות לעשות כסף באינטרנט. שימו לב לאן אתם נכנסים, עוד כשאתם בדלת. בהצלחה.