תוכנית שותפים

מי שלא שמע על תוכניות שותפים, אולי צריך לחזור קצת אחורה בזמן ולחפש את המידע לגבי תוכניות שותפים ויתרונות של תוכניות שותפים, לכל מי שמעוניין לעשות כסף באינטרנט. מכיוון שאין לי הכוונה לתת כאן את המבוא לתוכניות השותפים השונות, אסכם את זה בשורה אחת: תוכניות שותפים, מכל הדוגים ומכל המינים, זו דרך בטוחה ונפלאה, לעשות כסף באינטרנט.

העיקרון ודוגמא מנצחת

נניח שאתם אוהבים להשתמש בצאט של פייסבוק, למה? לא יודע. חלק ממה שאתם עושים מול פייסבוק זה לדבר עם חברים ומשפחה דרך הצאט והכול טוב ויפה. נניח שגיליתם שכל תחום המחייכים (Smiley’s and Emoticons) של פייסבוק מרתק אתכם ואתם רוצים להיכנס לתחום, ללמוד אותו ולעשות ממנו כסף. יש לכם מושג איך לייצר את המחייכים? יש לכם דרך למכור אותם? יש לכם איזשהו רקע מאיפה הגולשיפם יקבלו אותם ואיך? אני מניח שלא, כאן יכולה להיכנס לתמונה תוכנית שותפים של מחייכים.

העיקרון פשוט, אתם בונים מערכת שדרכה יוכלו גולשים רבים ככל שניתן, לראות את המחייכים שאתם מעוניינים לפרסם. בנוסף, אתם פונים לתוכנית שותפים שמתעסקת בתחום של חייכנים ( יש כלאו לא מעט גם בישראל ) ואתם נרשמים כמפרסמים. השלב הבא הוא פשוט יותר, כל מי שאתםמביאים לאותה חברה, ומשתמש בשירות שלה, משכה אתכם בעמלה.

למה זה כדאי?

אם נלך לתחום אחר, למשל חולצות כדורגל של נבחרת הולנד, זה המוצר שאתם רוצים למכור וזה האתר שהקמתם, אתר מיוחד שמדבר ומציג אך ורק חולצות של נבחרת הולנד. יש לכם מכולה של חולצות? בהאתם דוגמאות מסין? יש לכם איפה לאכסן, איך לשלוח ואיך לתת שירות? אם לא, עדיף שתחפשו תוכנית שותפים שמתעסקת בספורט, ותמכרו את המוצרים שלה.

האם זה הכי כדאי?

חד משמעית לא. חולצות של הולמד נמכרות ברשת במחירים של 60-70 דולר לחולצה ( מקורית ), שותפים מתוכניות שונות מרוויחים מכל מכירה, 4%- 10%, כלומר בסביבות 3-6 דולר לכל מכירה של חולצה – נכון, עם אפס התעסקות במוצר עצמו. אבל אם תקנו 1000 חולצות, תארזו אותן לבד, תשלחו אותן לבד ללקוח, תסלקו את הכסף לבד, תרוויחו קרוב יותר ל 35-45 לכל חולצה שתמכרו, אחרי כל ההוצאות וההתעסקות. זה כדאי!

איך מתחילים בתוכנית שותפים או איך מתחילים לייצר כסף אמיתי דרך האינטרנט? בשביל זה יש קומבינה.